Stretnutie Viesok Ladomerská Vieska

 

V sobotu 5.júna 2010 sa v Ladomerskej Vieske okres Žiar nad Hronom uskutočnil už tretí ročník stretnutia Viesky na Slovensku. Vynikajúce slnečné počasie prilákalo do areálu futbalového ihriska v Ladomerskej Vieske niekoľko stovák ľudí, na ktorých od rána čakal bohatý program. Z obce Vieska sa tejto akcie zúčastnilo 45 občanov. Autobus bol z obce Opatovská Nová Ves, ktorého vodičom bol Alexander Kakas.Tohto podujatia sa nemohli zúčastniť dve obce : Vieska nad Blhom, ktorá bola zaplavená vodnou nádržou Teplý Vrch a Družstevná pri Hornáde, ktorú zaplavil Hornád.

 

Tradične, ako je to vo zvyku už od prvého ročníka, si Viesky zmerali sily vo futbale, kde dominovali domáci futbalisti z Ladomerskej Viesky. Futbal však nebol jedinou súťažnou disciplínou. Okrem neho sa hral aj stolný tenis a tenis, varil sa guláš z diviny a návštevníkom svoje remeslo predstavili aj umeleckí kováči. V stolnom tenise reprezentovali obec Vieska Ľubomír Suja, Miroslav Husár a Martina Baliaková, ktorí sa umiestnili na 3. mieste a získali pre obec pohár. Ďalší pohár za 3. miesto získali Vladimír Makovník ml. a Vladimír Makovník st. v tenise. Obec reprezentovali v minifutbale hráči : Jaroslav Nociar st. – brankár, Jaroslav Nociar, Erik Tóth, Tibor Tóth, Valentín Herceg, Ján Nociar a Stanislav Kupček.

V kultúrnom programe za obec Vieska vystúpili s hip-hop tancom Veronika Kupčeková a Igor Suriak, ktorý vystúpil aj s beat-boxom a Róberta Chrťanská zaspievala pieseň od Jany Kirschner. Stretnutia sa zúčastnilo 1.500 účastníkov z celého Slovenska.

 

Program stretnuia : Hymna SR a ČR, otvorenie a slávnostné príhovory, hymna Viesok, sprievod obcou, slávnostná svätá omša, zahájenie športových súťaží. Po obede sa začal kultúrny program zúčastnených obcí. Účastníci mali možnosť využiť z ponúkaných atrakcíí- jazda v koči, ochutnávka poľovníckych guľášov, umelecké kováčstvo, práca na hrnčiarskom kruhu a vystúpenie sokoliarov. Občanom sa veľmi páčila atrakcia pohľad na Ladomerskú Viesku z balóna. Po vyhodnotení súťaží, vyhodnotení 3. stretnutia a odovzdaní Poverovacej listiny obci Nová Vieska na rok 2011 sa podávala večera. Vydarené stretnutie bolo zavŕšené ohňostrojom a spoločným posedením obcí v areáli futbalového ihriska spojené s tanečnou zábavou. Návrat účastíkov stretnutia bol ráno o 2.30 hod.